Jdi na obsah Jdi na menu
 


OBOROH U SV. MAGDALÉNY 17. 9. 2011

OBOROH U SV. MAGDALÉNY

V sobotu 17. 9. 2011 ve 14.00 hod  se v kostele sv. M. Magdalény u Zbytin konala bohoslužba za Šumavu, spojená s koncertem křesťanské folkrockové skupiny OBOROH.

V úvodu Mgr. Pavel Světlík, kazatel Sboru Církve bratrské v České Skalici a výkonný ředitel české sekce mezinárodní křesťanské ekologické organizace A Rocha – Křesťané v ochraně přírody zahájil tuto bohoslužbu. Po něm vystoupila se svým zamyšlením prof. Dr. Hana Šantrůčková. Pak následovalo kázání ThDr. Pavla Černého, kazatele Sboru Církve bratrské v Praze a exprezidenta Ekumenické rady církví, ve kterém vyzdvihl potřebu ochrany přírody a společné odpovědnosti za Boží stvoření. Na závěr bohoslužby pronesli kazatelé Pavel Světlík, Blahoslav Prudil a Jan Šrámek přímluvné modlitby.

Bohoslužbu doplnil zhudebněnými starozákonními žalmy Stanislav Klecandr se svou skupinou OBOROH. (Jak jsem se dozvěděl z webových stránek této skupiny, www.oboroh.cz : "Oboroh je primitivní přístřeší na čtyřech kůlech, kde najde zvěř v zimě potravu a člověk útočiště v čase nepohody. Tolik slovník. A platí to. Někdy nad střechou opravdu docela hrozivě hřmělo a zdálo se, že nám, kdo jsme prošli kapelou tohoto jména nebo v ní stále ještě hrajeme, musí každou chvíli spadnout na hlavu. Zatím však ten chatrný přístřešek nějakým zázrakem všechny bouřky přestál a je pro nás stále místem setkávání, prostorem pro hudební i mimohudební rozhovor. Věříme, že se tu a tam stával a do budoucna může stávat i místem vzájemně obohacujícího setkávání s Vámi, kdo jste někdy navštívili náš koncert, poslechli si některé z našich alb nebo jste prostě jen náhodně zabrousili na naše stránky.)

Po bohoslužbě skupina pokračovala v produkci starozákonních žalmů v doslovném biblickém znění českého ekumenického překladu, ke kterým Stanislav Klecandr složil melodii.