Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkend na Ktiši - duben 2011

O víkendu 8. Dubna – 10. Dubna se sešly děti z Volar, Prachatic, Dvorů, Bělečské Lhoty, Vlachova Březí, Bavorova a Vodňan na společném pobytu v Diecézním domě života mládeže na Ktiši.

V pátek po večeři jsme šli asi na půl hodiny ven a pak jsme se v klubovně pokusili o první témátko: „Uvidět kříž“ – prostor pro sebevyjádření a k vytvoření vzájemných vztahů. Děti nejprve v menších skupinkách, potom všichni společně pomocí hry s dřívky vytvořily obraz, ve kterém se v několika případech objevil kříž. Potom jsme chvíli setrvali v kapli v tiché adoraci a šlo se spát.

V sobotu ráno po snídani se děti rozdělily a část začala s tvořením. Tvořily se náušnice z korálků pro  velikonoční trhy Papežského misijního díla, nebo děti ze samotvrdnoucí hlíny tvořily velikonoční ozdoby, které, podobně jako některé náušnice, si mohli odnést domů. Druhá část dětí se kreativně zapojila do vyprávění legendy O třech stromech. Potom se šlo ven, kde se hrály různé hry, střílelo se z praku, ze vzduchovky, fotbal, atd.  Po obědě se šlo opět ven a hrály se různé hry, na schovávanou, na honěnou, fotbal atd. V podvečer, (neboť nejen hrou je živ člověk) přijel P. Petr Hovorka z Prachatic a byla možnost přistoupit ke svátosti smíření. Mezitím bylo tvoření. Potom byla mše sv. v kapli a večeře. Po večeři jsme se snažili alespoň trochu pomoci Ktišskému týmu, který se o nás vždy tak hezky stará, a proto jsme velkou hromadu dříví, která v posledních třech týdnech vyrostla na dvoře, pomohli trochu velikostně roztřídit. Po večerních hrách v klubovně jsme společně vyrazili na noční procházku, spojenou se stezkou odvahy, která se pro některé stala „křížovou cestou“. A pak už se šlo spát.

V neděli po snídani a nezbytném úklidu jsme se zúčastnili mše sv. v místním farním kostele a po obědě se jelo domů.