Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkend na Ktiši - leden 2011

Víkend na Ktiši.

O víkendu 14. 1. – 16. 1. 2011 se sešly opět děti z Volar, Prachatic, Bělečské Lhoty a Vlachova Březí, aby spolu prožily příjemné chvíle v Diecézním domě života mládeže na Ktiši. V pátek večer po ubytování a večeři se v klubovně hrály různé hry a pak následovala krátká procházka večerní Ktiší a pak se všichni sešli v kapli, aby se kreativně zapojili do první části příběhu o tom, jak Honza měnil, až proměnil.

V sobotu dopoledne se pokračovalo v kapli v příběhu a pak některé děti vyrazily na dvůr, kde hrály některé hry. Střílely prakem na cíl, převážně chlapci hráli na schovávanou apod. Některé dívky šly do jídelny, kde filcováním vlny tvořily obrázky a  některé dívky i náušnice. Po obědě a odpočinku někteří odešli do kostela, aby pomohli uklidit vánoční výzdobu, někteří pomáhali uklízet v domě a pak všichni vyrazili do blízkého lesíka, kde čtyři družstva vytvořila po dvou minigolfových polích a na všech osmi polích se pak vystřídala v turnaji v minigolfu. Potom jsme se vrátili do domu a po svačince se někteří připravovali na galasupervečer, někteří opět filcovali, někteří v klubovně malovali apod.

Po večeři se pak všichni sešli v klubovně, kde nejprve vystoupili ti, kteří si připravili kouzelnický výstup a pak následovalo divadlo o škole, do kterého se postupně všichni zapojovali. Potom si děti vytvořily tři skupinky a každá skupinka po čase nezbytné přípravy předvedla krátkou divadelní scénku. Potom se hrála hra potmě, kdy všichni hledali jednoho schovaného. Potom jsme se všichni sešli v kapli, kde jsme v krátké adoraci poděkovali za uplynulý den a šlo se spát.

V neděli po snídani nastalo balení, nezbytný úklid pokojů a po mši sv. v místním kostele a obědě jsme se rozjeli ke svým domovům.