Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkend v Horažďovicích - červen 11

Víkendové setkání v Horažďovicích

 

O víkendu 3. 6. 2011 – 5. 6. 2011 se vydaly děti z Mlynářovic, Dvorů, Chocholaté Lhoty  a Vlachova Březí na víkendový pobyt do řeholního domu Kongregace školských sester de Notre Dame v Horažďovicích.

V pátek po příjezdu, mši sv. ve farním kostele, ubytování a večeři jsme po seznamovací hře začali večer na téma Duch sv., který jsme zakončili v kapli společnými prosbami a krátkou adorací.

V sobotu dopoledne byla možnost tvoření obrazů výtvarnou technikou enkaustika. Děti se do tvoření pustily s takovým nadšením, že vyplnily celé dopoledne pouze touto aktivitou. Po obědě jsme se vypravili na pěší pouť do Katovic, kde bylo ten den setkání ministrantů strakonického vikariátu. Když jsme dorazili do Katovic na faru, ministrantské setkání již sice pomalu končilo, měli program již od rána, přesto nás vřele přivítali, nabídli občerstvení a mohli jsme si s ostatními upéct buřty u táboráku, který zrovna začínal. Potom jsme si společně zahráli několik her. K večeru jsme se autobusem vrátili do Horažďovic. Po nezbytném osvěžení ve sprše (celé odpoledne krásně svítilo slunce), ještě děti vytvořily návrhy na zdobení svící na druhý den a pak již šly spát.

V neděli po snídani následovalo částečné balení, potom mše sv. ve farním kostele a po mši sv. si děti ozdobily svíce plátkovým voskem podle návrhů, které večer udělaly. Po obědě jsme pak odjeli domů.